IDC Security Summit 2017

by Çağrı POLAT - Ağustos 16, 2017


Dijital dönüşüm, müşterinin değişen doğası ve işletmelerin çevikliğine olan artan talep ile, kurumlar için mutlak bir zorunluluk halini almakta ve işletmeler operasyonlarını dijital olarak dönüştürdüğü hızda tehditler de gelişmektedir. İşletmeler; erken tespitten, istismar yönetimine ve iyileştirmeye kadar, modern bilgi güvenliği zincirinin her aşamasına yönelik; katmanlı, uyarlanabilir güvenlik önlemlerini benimsemelidirler.

İyi donatılmış ve yüksek motivasyona sahip tehdit aktörlerine karşı güçlü bir savunma sağlamak için; yeni teknolojiler, teknikler ve becerilere ihtiyaç duyulacaktır.

BT güvenlik uzmanları; ihlalleri sürekli olarak belirlemek ve riskleri yönetebilmek için her zaman çok çalışmaktadır. Dahası, akıllı düşmanlar, işlerin devam etmesini sağlayan karmaşık BT sistemlerini kötüye kullanma ya da sömürme yolları aramaya devam ederken; mevzuata ve iç- dış yönetişim yapılarına uyan güvenlik stratejilerine giderek artan bir ihtiyaç vardır.

Türkiye'de kuruluşlar, bilişim güvenliği bilincini geliştirme çalışmalarını geçtiğimiz yıllarda artırdılar. Bununla birlikte; kuruluşların, mevcut ve yeni teknoloji uygulamaları ile, sürekli gelişmekte olan kötü niyetli tehditler arasında bir denge kurmaya çalışmaları, BT güvenlik karmaşıklığına sebep olmaktadır. Bu karmaşıklıktan dolayı, güvenlik görevlilerinin çoğu, kıt kaynaklar ve dinamik BT mimarileri karşısında güvenlik ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekmektedirler.

Türk BT liderleri, iş sürekliliklerini ve operasyonlarının güvenliğini nasıl sağlayacaklarını belirlemelidirler. Tüm bu konuları kapsayacak olan IDC Türkiye BT Güvenlik Zirvesi’ne; bugünün ve yarının güvenlik zorluklarını, farklı sektörlerden gelen BT Güvenlik Liderleri ile tartışmak için siz de katılın.

ANA KONULAR:
Yeni Nesil CISO - yenilikçi, etkin, yönetim kurulu üyesi
CIO-CISO iletişimi için gerekli olan yetkinlikler
Güvenlik vakasında verilecek tepkinin önemi: planlama, test, iletişim
Güvenlik analitiği, otomasyon ve gelişmiş saldırıların tespiti
Gelişmekte olan teknolojilerin riskleri ve fırsatları: akıllı makineler, yapay zeka, IoT, robotlar
Veri yönetimi, veri güvenliği ve risk yönetimi
Bulut güvenliğinde son teknolojiler
Yeni nesil güvenlik operasyon merkezi (SOC)
Mayıs 2018'den sonra Kişisel Verilerin Korunması - KVKK
Davranışsal Analiz, Sosyal Ağlarda Risk Skorlaması

Diğer Tüm Detaylar için: http://idcsecuritysummit.com

Zirveye Kayıt Olmak için: http://idcsecuritysummit.com/index_tr/registration

Bunlara da Göz Atın

0 yorum